OL140FIRE – radioamatéři na 140. výročí SDH Horní Maršov

image_FT-2000_d

V souvislosti se 140. výročím založení SDH v Horním Maršově a oslavám, které proběhnou 1.6. tamtéž, plánujeme radioamatérskou aktivitu pod značkou OL140FIRE. Značka by měla být aktivní od 1.6. do 15.6., a to ve dnech 1.6. přímo z oslav v Maršově a následující víkend z areálu Litoměřického výstaviště kde budou probíhat Hasičské slavnosti tj. celorepublikové setkání dobrovolných hasičů a příznivců hasičských tradic. V mezičase se pokusíme zajistit, aby byla značka OL140FIRE aktivní co to půjde.


Abychom aktivitu nevěnovali jen a pouze Hornímu Maršovu, rádi bychom do celé akce zapojili co nejvíc amatérů, kteří mají něco společného s hasičinou nebo alespoň regionálně s SDH, které tento rok oslaví také 140 let. Proto bych Vás rád požádal o pozornost přiloženému souboru, kde jsou uvedeny obce, městyse a města, jejichž sbory toto výročí slaví právě tento rok.
 
Představa je taková, že za spojení s OL140FIRE budeme posílat speciální QSL lístky a zároveň za další spojení s amatéry vysílajícími buď z katastrů oněch obcí eventuelně aktivními členy HZS a SDH bychom vydávali příležitostný diplom. Zatím nemáme představu o počtu aktivních koncesionářů, kteří splňují uvedené požadavky, proto uvítáme Vaši pomoc. Ať již se přihlásíte k aktivitě sami, protože vysíláte z katastru obcí a měst uvedených v excelovské příloze nebo jste koncesionář a člen SDH, JSDH eventuelně zaměstnanec HZS. Dejte vědět, abychom to celé mohli „učesat“ do smysluplného tvaru respektive podle možností stanovit podmínky vydání příležitostného diplomu a sestavit seznam stanic platných do diplomu nebo tuto myšlenku opustit (což bychom neradi). S tím samozřejmě souvisí zvýšená aktivita těchto stanic v uvedeném termínu a dostupnost logů pro ověření QSO.
Aktivita samotná by měla být přednostně na 80/40m a 2m, aby byla dostupná především OK/OM komunitě. Žádné limity však nastavené nejsou.
 
související odkazy:
http://www.hasicihornimarsov.cz/vyroi-140-a-den-izs.html
http://www.hasicsketradice.cz/2013-hasicske-slavnosti
 
 
Předem díky za Vaši pomoc a spolupráci
 
73 David OK1RK a Luděk OK5AM

Žádné související články.

Both comments and pings are currently closed.

Komentáře jsou uzavřeny.