VI. Hasičská noc pod Ještědem 2013 – pozvánka

hasicska_noc_2013_pozvanka

ČHJ – Hasičský sbor Podještědí Vás zve na VI. ročník Hasičské noci pod Ještědem, která odstartuje ve Zdislavě a to 5.října 2013 v 17 hodin. V článku naleznete povídání o Hasičské noci a plakát.

 

Soutěž Hasičská noc pod Ještědem letos proběhne už po šesté, nicméně nebude na škodu, když trochu přiblížíme, o co se v ní vlastně jedná.

 

Hlavním cílem soutěže je společné setkání členů sborů a jednotek dobrovolných hasičů, porovnání dovedností a sil, ale i kvůli atmosféře, která celou soutěžní noc ovládá. Sjíždějí se sem nejenom hasiči z Podještědí, ale i z různých koutů Libereckého kraje i mimo něj.

 

Soutěže se účastní třicet čtyřčlenných soutěžních družstev, které hasičskými vozy objíždějí třináct stanovišť s netradičními disciplínami.

 

Úvodní setkání už jako tradičně proběhne ve Zdislavě a to 5.října 2013 v 17,00 hodin, kde se koná slavnostní zahájení samotné soutěže, ale proběhnou zde i první dvě disciplíny. Dále posádky pojedou přes obce Osečná, Kotel, Všelibice, Český Dub, Světlá pod Ještědem, Rozstání, Janův Důl, Druzcov, Křižany a zpátky do Zdislavy. V průběhu této „noční vyhlídkové jízdy“ jsou různě rozmístěny další soutěžní stanoviště.

 

Soutěž je vlastně soubor netradičních disciplín, které jsou přesto spojené s činnostmi, se kterými se hasiči často setkávají, když jezdí zasahovat.

 

Na jaké disciplíny se můžeme těšit letos? Samozřejmě na již tradiční řezání klády kaprovou pilou, přelanění, výměna kola u hasičského vozu, raft a další známé. Ale aby organizátoři soutěžící posádky překvapili, zapojují každoročně svou fantazii a vymýšlejí i nové zajímavé disciplíny, takže i letos jsou na závodníky přichystané nové, či upravené úkoly.

 

Celý soutěžní úsek, který družstva objedou je dlouhý asi 50 km a jeho ujetí trvá posádce asi 5 hodin, přičemž se neměří doba samotné jízdy, ale pouze čas plnění samotných disciplín. Soutěž prověřuje nejenom fyzickou zdatnost a vytrvalost, ale také manuální zručnost, týmovou spolupráci a důvěru. Předpokládaný start soutěžních družstev je v 19,00 hodin.

 

Stejně jako v loňském roce se chystá ukázková show v dřevorubeckém sportu, ve kterém se představí David Síla, Mistr Evropy v seriálu soutěží Eurojack v pro rok 2012.

 

V letošním ročníku zahraje k tanci i poslechu karlovarská hudební skupina Liwid, která se do podvědomí posluchačů zapsala jako předkapela skupiny Divokej Bill, jejich hudební produkce začne v 19 hodin. Zajímavostí kapely Liwid je, že prodejem svého debutového alba se kapela rozhodla podpořit nadační fond Českého Rozhlasu Světluška a to částkou 50Kč z každého prodaného disku.

 

A dále pak od 20,30 hodin zahraje rocková kapela z Toužimi Mawson

 

Samozřejmě nebude chybět dostatek občerstvení a od 16 do 19 hodin si v případě příznivého počasí mohou zájemci zaplatit „fotolety“ vrtulníkem Robinson.

 

Tato velkolepá zajímavá akce se chystá prakticky po celý rok a finišuje dnem konání soutěže. Bez pomoci hasičů a hasiček ze spolupracujících SDH by tato soutěž rozhodně uspořádat nešla, tito lidé se účastní soutěže jako rozhodčí na jednotlivých disciplínách, celou noc se starají o hladký a férový průběh soutěže a za to jim paří velký dík.

 

Markovská Mirka

jednatel ČHJ Hasičský sbor Podještědí

 

Žádné související články.

Both comments and pings are currently closed.

Komentáře jsou uzavřeny.